Vai sākt savu biznesu ņemot kredītu

naudaJa vēlme uzsākt savu biznesu, tad jāsaprot, ka tas prasa dažādas izmaksas. Lēti ir tikai reģistrēt uzņēmumu un atvērt uzņēmuma bankas kontu. Tās ir ļoti demokrātiskas izmaksas. Tālāk ir jautājums, kāds bizness tiks uzsākts. Ja tā būs vienkārša kafejnīca, tad biznesa uzsākšanai vien būs nepieciešami vairāki tūkstoši eiro. Telpas nomas maksas vairākiem mēnešiem (jārēķinās, ka pelnīt nesāksiet dažu dienu laikā), komunālie maksājumi, algas, nepieciešamās ēdināšanas iekārtas, produkti un tā tālāk. Kopā salasās ievērojama summa. Ne visiem biznesiem ir nepieciešamas šādas summas, jo biznesi ir daudz un dažādi. Daudzi biznesi neprasa ievērojamus līdzekļus, bet daudzi prasa ļoti lielus. Viens no risinājumiem ir kredīts biznesa uzsākšanai. Vai ir vērts ņemt kredītu biznesa uzsākšanai? Par to parunāsim šajā rakstā.

Par naudu spriežot, citādi ir ar advokatūras, ārsta privātprakses uzsākšanu. Nepieciešami darba instrumenti, birojs vai kabinets, jāapmaksā īre un komunālo pakalpojumu rēķini. Kredīta ņemšana ir nopietns solis. Taču, ja aizņēmējs spēj apstiprināt pats sev, ka mērķis ir cēls, ilglaicīgs, galvenais, sasniedzams un vajadzīgs, tad palīdzība naudas jautājumos ir jāmeklē pie profesionāļiem un to vajag darīt.

Bankas darbinieks, ar kuru notiek pirmā saruna, var uzdot vairāk jautājumu, kā kredītņēmējs varētu domāt. Bankai ir svarīgi, lai tās nauda tiek izmantota mērķtiecīgi un ar potenciālu peļņu, respektīvi, kā tā tiks atgūta. Prasības biznesa kredīta izsniegšanai ir biznesa plāns, kurš ietver gan plānoto naudas plūsmu, gan pārliecinātu izklāstu par biznesa idejas ienesīgumu. Vislabāk biznesa uzsācējiem ir konsultēties ar jau esošiem uzņēmējiem, profesionāliem biznesa padomdevējiem, iesaistīties kādā valstiski organizētā programmā, piemēram, pieteikties kursiem LIAA, interesēties Nodarbinātības valsts aģentūrā, vienotajā attīstības finanšu institūcijā ALTUM, piedalīties dažādos biznesa inkubatoros, piemēram, laikraksta Diena organizētajā palīdzības programmā jaunajiem uzņēmējiem. Protams, katram padomdevējam ir savs viedoklis. Nedrīkst ieklausīties tikai vienā no tiem, ir jāsalīdzina dažādas pieredzes un jāpiemēro savai situācijai.

Ja negribas iet uz banku, piedalīties kursos, iespējams izplānot savu stratēģiju. Internetā ir pieejami visdažādākās amplitūdas informatīvi materiāli, kas sniedz ieskatu gan uzņēmējdarbības uzsākšanā, gan padomus par kredītiem biznesa jomā. Privātu partneru aizdevumi ir vēl viena iespēja, kas var tikt izmantota, ja izlemts par kredīta nepieciešamību firmas atvēršanai. Arī šos naudas vai citu līdzekļu aizdevumus iespējams noformēt uzņēmuma grāmatvedībā, tāpēc jau no paša sākuma ieteicams ne vien meklēt naudas avotus, bet tajā pašā laikā arī labu grāmatvedi, kas spēs sakārtot finanšu dokumentāciju pareizi, valsts pieprasītajā kārtībā.

(Visited 120 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.