Nevarat savilkt galus?

finansistsCik reizes Jūs esat apskatījuši Jūsu algu, apskatījuši Jūsu ikmēneša izdevumus, un Jums radies jautājums, kāpēc Jums vairāk nav naudas katrā samaksas periodā? Ja Jūs esat kā lielākā daļa cilvēku, tas ir tāpēc, ka Jums ir grūti piefiksēt mazos izdevumus, vai pat atcerēties veidus, kā Jūs tērējat naudu. Ikmēneša budžeta izveide ir lielisks veids, kā samazināt savus parādus un labāk pārvaldīt izdevumus.

Sadaliet. Paskaties uz visiem Jūsu ikmēneša vai iknedēļas izdevumiem un sadaliet tos vai nu “nepieciešamību” kategorijā, vai “vēlmju” kategorijā. Ja Jums ir jautājums, vai kaut kas ir vēlme vai ne, pajautājiet sev, vai Jūs varētu dzīvot bez tā. Ja atbilde ir jā, tā noteikti ir vēlme.

Samaziniet mazos tēriņus. Tāpat kā jebkurā labā biznesā šī ir joma, ko jāsamazina pirmo. Jums nav jāatsakās no visas jautrības un baudījuma Jūsu dzīvē, bet Jums ir jāsāk atrast, veidi, kā aizstāt lielākos izdevumus. Tā vietā, lai dotos uz restorānu un kino, palieciet mājās un atrodiet filmas internetā. Ir svarīgi atcerēties, ka daudzi budžeti neizdodas, jo cilvēki cenšas paveikt visu uzreiz. Esiet reālistiski, samazinot savus papildu izdevumus.

Izmantojiet īstās darba lapas – Veidojot budžetu, ir lietderīgi izmantot darba lapas, kas ietvers visu informāciju, kas Jums ir nepieciešama budžeta izveidei. Šīm darba lapām ir jāietver veids, kā izsekot izdevumus, Jūsu parādu atmaksu, ikmēneša finanšu pārskatu, un ikmēneša budžeta darblapu. Šīs darba lapas ļaus viegli redzēt, visu informāciju, kas Jums ir nepieciešama, lai izveidotu budžetu, un parādīs izdevumu kategorijas, ko Jūs varat pielāgot, lai sabalansētu budžetu.

Atlieciet nedaudz naudas saviem tēriņiem – Labākais padoms, veidojot mēneša budžetu, ir atlikt nedaudz naudas sev. Šis ir galvenais iemesls, kādēļ lielākā daļa budžetu neizdodas, un cilvēki neturpina izmantot mēneša budžetu. Nespēja tērēt naudu savam priekam rada neapmierinātību un cilvēki pārtrauc pierakstīt savus tēriņus pavisam. Ja Jūs ļaujat sev iztērēt kaut nelielu summu izklaidēm katru mēnesi, Jums būs daudz vieglāk ierobežot citus tēriņus.

(Visited 45 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.