Kas labāks – skaidra nauda vai norēķinu kartes

Nauda 50 eiro summaNorēķinos gan ar skaidru naudu, gan norēķinu kartēm mēs ņemam vērā summas, kādas mums ir reāli pieejamas. Abiem norēķinu veidiem šis ir svarīgākais priekšnoteikums, lai notiktu darījums. Tomēr pieejamās naudas palielināšana rada atšķirības karšu lietotāju vidū. Naudas makā ir tik, cik ir, bet karte sniedz priekšrocību ātri iegūt kredītu. No vienas puses, tas ir pozitīvi, no otras – Jūs nekavējoties varat izmantot šādu iespēju, īpaši nepiešķirot nozīmi atmaksas veidam. Respektīvi, neapdomīgi ņemts kredīts overdrafta izskatā Jums uz brīdi var sniegt mānīgu ilūziju, ka Jūsu ienākumi ir palielinājušies.

Atšķirības veido arī tas, ka kartes lietošana ir nedaudz dārgāka par skaidras naudas izmantošanu. Jums, piemēram, jāmaksā kartes gada maksa. Iespēja ņemt kredītu jeb overdraftu, ja Jums ir konts bankā, arī ir vieglāks izdarāms, kā gadījumā, ja Jums jāaizņemas, noformējot pilnīgi jaunu aizdevumu. Proti, Jūs vieglāk varat nokļūt ērtajā overdrafta gūstā, jo tā iegūšana nav saistīta ne ar Valsts ieņēmumu dienesta, ne Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izziņām, ne citām formalitātēm. Ja Jūs esat iztērējis visu algu līdz mēneša beigām, viegli varat pieprasīt overdrafta izmantošanu savai bankai, kura jau glabā visus pierādījumus par Jūsu kontā ieplūstošajiem ienākumiem. Taču, norēķinoties ar skaidru naudu, Jūsu rīcībā esošais naudas daudzums ir nemainīgs līdz brīdim, kad nolemsiet noformēt aizņēmumu, kam būs jāpieliek mazliet vairāk pūļu un gribasspēka.

Overdrafts ir īpaši izdevīgs, jo tas ir ļoti elastīgs aizdevuma veids, kas ļauj kredītu ņēmējiem izvēlēties pašiem, kad un cik lielu summu atmaksāt vai aizņemties. Kad pakalpojums ir pieslēgts, tad visi turpmākie overdrafta lēmumi pieder klientam un ne bankas ne arī citi kredītu devēji vairs neiesaistās Jūsu kredītu lēmumos. Aizņemies, kad gribi un atmaksā tāpat. Svarīgi ir atcerēties to, ka katram overdrafta pakalpojuma izmantotājam ir savs kredītlimits.

Ja Jūs atbilstat iepriekšminētajiem nosacījumiem, Jūs varat droši doties uz kāda aizdevēja mājaslapu un pieteikties kredītam. Jums nav jāiet cauri garām formalitātēm. Pieteikšanās kopumā aizņems tikai desmit minūtes Jūsu laika. Ar iegūto kredītkarti, Jūs varat pārvaldīt dažādus finanšu izdevumus vai nomaksāt svarīgus maksājumus.

(Visited 68 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.