Kā tikt vaļā no aizdevuma

Labs plānotājs vienmēr ņems vērā ne tikai reālu pašreizējo situāciju, bet pievienos arī iespējamos riskus vai problemātiskos jautājumus. Protams, neviens no mums nekad nevarēsim pilnībā izplānot visu savu dzīvi. Taču pārsvarā esam aptuveni skaidrībā par saviem izdevumiem, ieņēmumiem un vajadzībām vispār.

Ja tomēr nācies saskarties ar situāciju, kurā Jūs nespējat atmaksāt kredītu, vai ja radusies sajūta, ka aizvien parādu dēļ griežaties vāveres ritenī, Jums jāizveido plāns, kā tikt galā ar radušos traucēkli. Pirmkārt, tas nepieciešams Jums pašam, sirdsmieram, otrkārt – lai velti neturpinātu šķiest naudu, kur tas nemaz nebūtu nepieciešams.

  1. Aprēķiniet visas tuvākās svarīgākās vajadzības, bez kurām Jūs nekādā gadījumā nevarēsiet iztikt. Tie ir maksājumi par dzīvesvietu, elektrību, gāzi, apkuri, transportu, pārtiku, zālēm. Cerams, ka pāri paliek vēl kāds cents, lai dzīve nebūtu veltīta gluži tikai rēķinu nomaksai.
  2. Aplēsiet, kur Jūs varētu ietaupīt. Ja iepriekš minētie izdevumi ir nemaināmi, tad Jums jāņem vērā citi. Parasti sāk ar izdevumu samazināšanu izklaides pasākumiem, kaitīgiem ieradumiem un neapdomīgiem pirkumiem. Vajadzētu pieņemt lēmumu uz to laiku, kurā plānosiet nomaksāt aizdevumu, no kura jātiek vaļā, veikt minimālus maksājumus šajās izdevumu kategorijās. Centieties aizstāt klubu apmeklējumus ar draugu ballītēm mājās, cigarešu paciņas izsmēķēšanu ar desmit cigaretēm dienā, kafijas tasi kafejnīcā ar mājās gatavotu kafiju.
  3. Ar radušos līdzekļu palīdzību Jums vajadzētu sākt aizdevuma atmaksu. Ja problēma ir nepārtraukta kredīta maksājuma atmaksas termiņa pagarināšana, jo uzskatāt, ka savādāk nespējat veikt kredīta galīgu atdošanu, Jums būtu jāvēršas Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijā (LAFPA). Tā piedāvā veikt mēneša maksājumu, kas nav mazāks, kā 5 % no kopējās aizdevuma summas, ja Jūs esat noformējis aizņēmumu vismaz divos dažādos LAFPA biedru uzņēmumos. Šo vienošanos gan nedrīkstat pārkāpt, pretējā gadījumā Jums vairs netiks dota iespēja to atjaunot.

Aizņēmumi ir radījuši slogu daudzu iedzīvotāju personīgajam budžetam. Taču, rūpīgi izsverot katru turpmāk izdoto centu, Jums ir iespēja radušos problēmu atrisināt arī paša spēkiem.

(Visited 58 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.