Kā saglabāt svarīgāko dzīvē

Vispirms vajadzētu noskaidrot, kas tad īsti ir Jūsu galvenās dzīves vērtības. Vienam tā ir karjera, virzība uz kādu noteiktu amatu vai sasniegumu. Karjeras mērķiem pieder arī profesionālā attīstība vai nu līdzšinējā jomā, vai jaunu karjeras sfēru apgūšanā. To var veicināt gan dažādu kursu apmeklējumi, gan pilnīgi jauna izglītība sev interesējošajā virzienā. Daudzi tikai nojauš, ka karjeras ziņā vēlas mainīt esošo kārtību, citi pilnīgi apzināti cenšas saglabāt to, kas sasniegts, arvien attīstoties sev vēlamajā un patīkamajā vidē.

Ja neesat pārliecināts, kāda nodarbošanās Jums būtu piemērota, Jums var noderēt karjeras konsultanta vai kouča palīdzība. Vienā vai vairākās sarunās Jūs noskaidrosiet savas vēlmes, saskaņojot prasmes un talantus ar pieejamo tirgus piedāvājumā, konkretizēsiet tālākizglītības vai profesionālās attīstības ceļu, sapratīsiet, kādas karjeru veicinošas darbības Jums jāveic. Viens no karjeras konsultantu uzdevumiem ir ļaut Jums pašam aptvert savu potenciālu, otrs (bet ne pēdējais) – izveidot savu plānu, kā realizēt iespējas.

Ja runājam par citām dzīves norisēm, kuras būtu vērts saglabāt, tās ir ģimenes vērtības. Nenoliedzami, Jūs kā personību veido arī cilvēki, ar kuriem esat diendienā kopā. Ģimene ir tie ļaudis, kas Jūs atbalsta, veicina Jūsu mērķus un saprot Jūs. Ja esat ieguvis šādus domubiedrus, ir vērts pacīnīties, lai tos nepazaudētu, un rūpēties par kopības saglabāšanu.

Arī interešu nozīme mūsu dzīvē ir svarīga un neaizstājama. Cilvēks, kurš apzināti aizvien uztur aktivitātes ārpus izglītības procesa un darba, uztver pasauli krāsaināk, jo skatās tajā caur daudzveidīgu prizmu, kuras šķautnes veido ne vien darbs un mācības, ģimene un draugi, bet arī hobiji un intereses. Iepazīstoties, piemēram, ar mākslu, mēs varam labāk izprast gan glezniecību. gan lietišķās mākslas objektus, saskatot senāku laikmetu iezīmes mūsdienās, veidot saistības starp pastāvošajām dzīves norisēm un pagātni. Arhitektūras stilu iepazīšana ļauj paskatīties uz savu apkārtni ar citām acīm. Dodoties ceļā uz darbu, Jums pavērsies pavisam cita pasaule, kurā valda formas un slaveni uzvārdi. Iepazīstot mūziku, varam labāk aptvert muzikālo daudzveidību, kas mums apkārt, noteikt mūzikas stilus un veidot paši savu muzikālo gaumi – svarīgu personības izpausmes daļu. Varam izteikties radoši, zīmējot un komponējot, ja esam iemācījušies šo mākslu pamatus.

Teātris, kino, deja, literatūra – šie mākslu veidi bagātina dzīvi un liek saskatīt neparasto ikdienā caur mākslas darbu autoru parādīto skata punktu. Dzīve atklāj interesantus vērumus, ja cenšamies tos saskatīt.

Garīgās attīstības ceļš, iekšējais līdzsvars un emocionālā izglītotība arī ir kategorijas, kam vērts pastāvēt Jūsu dzīvē. Iepazīstiet dažādas garīgās mācības, reliģijas un zinātniskos pētījumus par cilvēku. Tas palīdzēs Jums iet vēl vienu ceļu – iekšējo, pa kuru soļot paralēli dzīvē redzamajiem un uzskatāmajiem.

(Visited 63 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.