Kā produktīvi izmantot savu laiku

Vai mēs atpūšamies, strādājam, nodarbojamies ar seksu, sportojam vai laiskojamies, ir vajadzīga apziņa, ka pavadām savu laiku pilnvērtīgi. Neviens darbs nespēs sniegt gandarījumu, ja tas tiks paveikts pavirši, bez prieka, bet atpūta, kas pārvēršas ilgstošā slinkošanā, drīzāk izraisa vēlmi atkal atpūsties.

No iepriekš sacītā izriet, ka mūsu laika produktivitāte ir mēraukla tam, kā izmantojam savu dzīvi. Kā tikt pie piepildīta laika? Pirmais solis ir plānošana. Plānojiet seksu, plānojiet brīvo laiku! Plānojot mēs izveidojam savas nākotnes prototipu, pēc kā tiekties. Līdzīgi kā bērns, kurš nav pietiekami nodarbināts, kļūst izlutināts un nepaklausīgs, arī prāts, kam nav mērķtiecības un plānošanas stingrā ietvara, sāk izdomāt dažādus brīnumus.

Darbā jāatrod ideālā attiecība starp aktīvu strādāšanu un atpūtas pauzēm. Rezultātam jāmijas ar procesu, tādējādi saglabājot interesi par darbu. Arī sava sirds darba veikšana palīdz kā nekas cits. Ja darbs jādara sakostiem zobiem, arvien raugoties pulkstenī un gaidot darba beigas, nekas labs nevar iznākt. Tad jācenšas vismaz padarīt savas lietas darba laikā, kas gan, protams, neietekmē Tavas attiecības ar bosu uz labvēlīgo pusi.

Sastādot ikdienas plānu, dod sev zināmu laiku katra pienākuma vai uzdevuma izpildei. Konkrēts laika termiņš liek Tev sasparoties, un kļūst daudz ticamāk paveikt iecerēto.

Dod dažreiz vaļu sapņiem un brīvai iztēles darbībai. Nekas nav labāks par sapņošanu, kam seko mērķtiecīgs darbs, lai sapņus sasniegtu.

(Visited 57 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.