Kā gūt panākumus karjerā

Pirmais solis uz ikvienu panākumu ir mērķis. Saka, ka vēlme ir domas māte. Iegūstot ideju, mēs ātri varam virzīties uz priekšu, sekojot gan savām, gan ejamā ceļa norādēm.

Sava ceļa izveidošanai nepieciešama mērķa sasniegšanas stratēģija. Vēlaties gūt panākumus karjerā? Jums jāzina, ko īsti izprotat ar tiem – vai tā ir laba alga, komandas vadība, ko gribat iegūt, vēlaties izveidot kompāniju vai ieņemt pēc iespējas augstāku amatu. Atkarībā no mērķa pozīcijas, Jums jāizvēlas attiecīgā stratēģija.

Pieņemsim, ka laba alga un augsts amats ir Jūsu virzības motivācija. Tādā gadījumā Jums jāsaprot, kas ir dažādi palīglīdzekļi Jūsu ceļā. Vispirmām kārtām Jums jāveido kontaktu loks un šie kontakti aizvien jāatsvaidzina. Ceļojot no firmas un firmu, Jums jābūt pārliecībai, ka savus klientus centu nestājat novārtā. Atkarībā no tā, kāds ir Jūsu darba līgums, Jūs varat aicināt tos sev līdzi vai, ja līgums paredz stingru klientūras nepiesaistīšanas politiku, nodot klientu lietas labās rokās. Jūsu vārda godprātīgā slava sasniegs Jūs arī nākamajās darbavietās. Ar klientiem arvien jāuztur saikne. Tas nozīmē gan pastāvīgu komunikāciju, gan piedāvājumu atjauninājumus.

Izglītība ir tikpat svarīgs faktors kā kontaktu kopšana. Jums jāseko līdzi jaunākajam savā nozarē, jābūt lietas kursā par konkurentu darbību un jāparedz tirgus nākotne, tajā skaitā Jūsu attīstības virziens.

Labas saskarsmes spējas un emocionālā inteliģence palīdz veidot attiecības ne vien ar klientiem, bet arī kolēģiem un darba devējiem. Paaugstinājumu saņems tas, kuram ir dotības izskaidrot jaunas idejas, kurš aktīvi apgrozās profesionālajās aprindās un izprot cilvēkus.

Ne mazāk svarīgs faktors karjeras ceļā ir svešvalodu zināšanas. Sadarbības partneri novērtēs Jūsu centienus sarunājoties izmantot viņu dzimto vai vismaz starptautiski zināmu valodu, atsakoties no tulka pakalpojumiem.

Šerija Kārtere-Skota grāmatā Tavs ceļš uz panākumiem raksturo veiksmes noslēpumu: „Izvirzītie mērķi ir pakāpieni ceļā uz piepildītu dzīvi..; rīkojies prātīgi ar saviem resursiem – laiku, enerģiju un finansēm; izmanto izaicinājumus, kurus sniedz panākumi; aiz katras virsotnes paveras skats uz nākamo augstieni.”

(Visited 72 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.