Ilgtermiņa naudas aizdevums

AizdevumsPatēriņa kredīts ir ilgtermiņa naudas aizdevums, kas klientam ar noteiktu procentu likmi atbilstošā laika periodā ir jāatmaksā. Šis aizdevuma veids ir kļuvis ļoti populārs, jo ļauj aizņemties lielāku naudas summu, nav nepieciešams nodrošinājums – ne ķīla, ne galvojums, kā arī klients pats var brīvi izvēlēties, kāds būs kredīta mērķis un kad to atmaksāt.

Galvenie patēriņa kredīta izvēles iemesli ir neparedzēti izdevumi, taču tas var būt arī jau iepriekš izplānots mērķis. Steidzamie mērķi sevī iekļauj medicīniskos izdevumus, mācību pakalpojumu atmaksu, pēkšņi tehnisko ierīču bojājumi. Populārāki ir jau pirms tam plānotie mērķi – ceļojums, ko citādi nevarētu atļauties, jauna mājokļa vai auto iegāde, remontdarbi, elektrotehnikas iegādāšanās un citu vēlmju apmierināšana.

Pirms kredīta saņemšanas persona var izlemt – pieteikt to internetbankā vai kādā no banku filiālēm. Aizpildīt kredīta pieteikumu internetā ir ātrāk un ērtāk, taču parasti process tiek veikts bankā. Lai izvēlētos sev atbilstošāko banku, kurā noformēt kredītu, ieteicams pievērst uzmanību vairākiem faktoriem: kredīta atmaksas periodam, iespējamajai summai, ko aizņemties, kredītu procentu likmei, kas katrā filiālē variē, kredīta noformēšanas un izsniegšanas komisijai, savai atbilstībai kredītdevēja prasībām. Klients var izvēlēties arī sev atbilstošāko maksājuma grafiku: dilstošo, kur pirmie kredīta maksājumi būs lielāki, tiem pakāpeniski samazinoties katru mēnesi, vai vienādo, kur visā kredīta atmaksas laikā pamatsummas un kredīta procentu maksājuma kopsumma ir vienāda.

Kredīta izsniedzēji (gan banku kredītdevēji, gan nebanku kredītdevēji) rūpīgi izvērtē klientu, kam piešķirt patēriņa kredītu. Tiek izskatīts klienta vecums – vismaz 18 g.v., taču citviet arī 19, 20, 21 gads -, personas maksātspēja, kas ietver ikmēneša ienākumu regularitāti (parasti pēdējo 3 mēnešu laikā), to stabilitāti un apmēru. Uzmanība tiek pievērsta arī personas kredītvēsturei – tam, vai ir nenokārtotas parādsaistības, vai bieži ir kavēti maksājumi, un nozīme ir arī līdzšinējai klienta-kreditora sadarbībai, proti, vai persona ir attiecīgās bankas klients (tad tiek novērtēti depozīta noguldījumi, kredītkartes, pensiju līmenis, algas pārskaitījums konkrētajai bankai un citi rādītāji).

Ja esat jau pastāvīgs klients, varat aizņemties aizvien lielākas summas uz ilgāku laika posmu, turklāt ar izdevīgiem kredīta nosacījumiem. Varēsiet naudu izmantot pēc savām vēlmēm un nenāksies atskaitīties par to, kur un kā tā iztērēta.

Tas nozīmē tikai to, ka izbēgsiet arī no milzīgām dokumentu kaudzēm un ilgām sarunām bankas telpās. Lai tas viss būtu vēl ērtāk, iespējams aizņemties arī ar telefona palīdzību, tāpēc vien to var izdarīt no jebkuras vietas un jebkurā sev tīkamā laikā. Pietam arī varēsiet aizņemties naudu īpaši svarīgos brīžos, jubilejās vai jebkurā citā ārkārtas situācijā, kas var gadīties svētku dienās vai brīvdienās, kad bankas nestrādā.

(Visited 85 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.