Iespēja atteikties no kredīta

Diezgan interesanti, bet jau laiku atpakaļ ir pienācis tas brīdis, kad pastāv iespēja atteikties no ātrā kredīta, kā arī citiem kredītu veidiem, ja neesat apmierināts ar šī pakalpojuma kvalitāti, tā ierobežojumiem, kā arī dažādu citu privātu iemeslu dēļ. Jebkurš klients, kurs ir paņēmis kredītu – ir tiesības mainīt savu lēmumu un pielietot atteikuma tiesības, šīs normas paredz Latvijas Republikas izveidots likums.

Tieši tādēļ Patērētāju tiesības aizsardzības likumu un tiesību centrs (PTAC) jau sen ir paredzējis iespēju divu nedēļu laikā kopš kredīta paņemšanas dienas.  Jebkurš, kurš ir paņēmis ātro kredītu, kā arī cita veida kredītu, ir iespēja lauzt noslēgto līgumu ar konkrēti kredītiestādi, kurā ir paņemts esošais kredīts – neuzrādot konkrētu iemeslu. Droši vien jautāsiet, kā tas iespējams un kas nepieciešams, lai to vispār izdarītu? Patērētāju tiesības aizsardzības likumu un tiesību centrs paredz to, ka Jums kā esošajam klientiem nepieciešams iesniegt speciāli izveidotu iesniegumu, kredītiestādes, kurā Jūs esat paņēmis sevis izvēlēto kredītu, iesniegumā jābūt pamatojumam kāpēc, jūs vēlaties uzsākt līguma izbeigšanas procesu, jo no zila gaisa – tīru līguma izbeigšanas procesu nav iespējams sākt, tāpēc tam ir vajadzīgs vismaz aptuvens iemesls. Taču jāatceras un jāņem vērā, ka viss kredīta apjoms būs jāatmaksā tieši tik, cik aizņēmies, tā pat būs jāatmaksā arī aprēķināties procenti, kas būs sastādi par kredīta izmantotajām dienām.

Tālākais jautājums noteikti būs saistīts ar to, kā pareizi uzrakstīt šo iesniegumu… Jāsāk ar to, ka līguma laušanas pieprasījums ir rakstāms brīvā formā, taču tam jābūt iesnieguma veidā tam nav īpašas prasības. Tāpat tu iesniegumu vari rakstīt ar roku uz baltas papīra lapas, vai rakstiski caur e-pastu, šajā gadījumā atšķirība nebūs itin nekāda. Taču ir jāņem vērā viena svarīga lieta – Iesniegumā pats galvenais ir norādīt, ka vēlies atsacīties no sevis paņemtā kredīta un lauzt līgumu ar esošo kreditoru. Tāpat obligāti jānorāda tavs līguma numurs, datums, kurā aizņēmies un personas dati, lai kreditors bez problēmām varētu veikt visas nepieciešamās darbības. PTAC, kā arī Latvijas Republikas likumā ir norādīts, ka jebkurā kredīta līgumā pavisam noteikti jābūt norādītam, ka konkrētais kredītņēmējs 14 dienu laikā drīkst izmantot savas tiesības un atteikties no kreditēšanas līguma, tāpat kredītņēmējs var nesniegt nekādu pamatojumu, taču pats kredīts ir jāatgriež ne vēlāk kā 30 dienas, pēc iesniegtā atteikuma. Atceries, atmaksājot savu kredītu, tajā ir jāiekļauj arī procenti, kuri tikuši sastādīti līdz tevis iesniegtajam atteikuma līgumam.

Taču šo pašu iespēju var izmantot arī savādāk, ja Tev ir izdevība atdot kredītu ātrāk, nekā paredzēts, tu vari iesniegt iesniegumu par atteikšanos no kredīta līguma, un šī atteikuma pieprasījums, Jums būs jāatdod paņemtā kredīta summa, kā arī piemērotie procenti līdz brīdim, kad ticis iesniegts atteikums, droši vien prasīsiet kāpēc tā būtu jādara? PTAC un dažādi citi informācijas avoti ziņo, ka kredīta kopējā summa, parasti tiek atspoguļota uz 30 dienu fona, tas šajā gadījumā būtu tieši par ātrajiem kredītiem, taču iesniedzot atteikuma pieprasījumu, Jūsu paņemtajam kredītam procenti tiks sastādīti tikai par tām dienām, kurās reāli kredītu esat izmantojis, tātad ja esi paņēmis ātro kredītu uz 30 dienām, bet vari to atmaksāt jau desmitajā – droši iesniedz atteikuma tiesības un tev nāksies atmaksāt paņemto summu un procentus, kas tiks sastādīti tikai par 10 dienām. Taču vēlreiz atgādināsim, ka šāda iespēja pastāv tikai 14 dienas, kopš kredīta paņemšanas brīža, ja vēlēsies to izdarīt kaut vai dienu vēlāk, kreditors tavu pieprasījumu noraidīs un Tev nāksies atmaksāt savu kredītu tādā termiņā, kādā Tu to būsi izvēlējies.