Gudrs budžets

Saskaitiet kopā visus Jūsu dokumentētos izdevumus. No esošajiem rēķiniem, Jums vajadzētu būt iespējai nākt klajā ar saprātīgu prognozi par to, cik daudz Jums būs jāmaksā par rēķiniem un kredītiem nākamajā mēnesī. Viss no hipotekārā kredīta līdz auto maksājumiem, pārtikas rēķiniem un degvielas rēķiniem līdz ātrajiem kredītiem un ietaupījumiem  – viss, kam Jūs tērējat naudu, ir jāietver vienā sadaļā.

Visus šos izdevumus un sadaliet divās kategorijās: fiksētie izdevumi un mainīgie izdevumi. Ja kāds rēķins nemainās no mēneša uz mēnesi, atzīmējiet to kā “fiksētās izmaksas”. Tas būs hipotekārais maksājums īre, ātrie kredīti, ja tādi ir utml.

Lielākā daļa lietu šajā kategorijā ir diezgan svarīgas, bet maksājamās summas reti mainās. Tālāk, aprēķiniet visus savus izdevumus, kas mainās katru mēnesi: degviela, pārtika, apģērba, izklaides. Atzīmējiet tos kā “mainīgie izdevumi”.

Saskaitiet savus ienākumus. Saskaitiet savus izdevumus. Ja Jums ir vairāk ienākumu nekā izdevumu, Jūs esat labā sākumpozīcijā. Jūs varat izmantot pāri palikušo naudu ietaupījumiem vai ātro kredītu atmaksai.

Ja Jums ir vairāk izdevumu nekā ienākumu, Jums ir jāmaina viena no kategorijām. Jūs varat vai nu palielināt savus ienākumus, vai samazināt savus izdevumus. Atcerieties, ka mērķis ir panākt, lai ienākumu un izdevumu summas būtu vienādas. Sāciet dzīvot taupīgi un neizmantojiet ātros kredītus izklaidēm un citām ne tika svarīgām lietām ikdienā.

Lai vai kā, pirmā vieta, kur Jūs varat samazināt tēriņus, ir mainīgie izdevumi. Tie ir ne tik nozīmīgi izdevumi; ir vieglāk iztikt bez kino apmeklējuma nekā bez elektrības.

Visbeidzot, ik mēnesi pārskatiet savu budžetu. Ja Jūs pārbaudīsiet savu progresu katru mēnesi, Jūs sāksiet gūt panākumus. Šīs pārskatīšanas sesijas ir daudz vieglākas un īsāks, nekā sākotnējā budžeta izveidošana. Jums būs iespēja redzēt, kā Jums ir veicies laika gaitā un kur Jūs vēl varat veikt pielabojumus. Jūs ieraudzīsiet, cik bieži izmantojiet ātros kredītus, cik daudz iztērējiet par kredītiem un tamlīdzīgi.

(Visited 70 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.